Každý môže mať prácu snov

Autor: Elena Baxová | 18.5.2016 o 14:25 | Karma článku: 1,67 | Prečítané:  587x

Stačí si trochu veriť, občas opustiť istotu a pohodlie a hlavne isť si za tým čo chce. Majte sa radi.

Zasa do práce ? Večer zaspávať s obavy a ráno vstávať s nechuťou? Je to Váš prípad ? Aj môj bol. ZMENŤE TO. A ak ste si teraz v mysli povedali, že: To sa to povie. Nie je to také ľahké a podobne dopredu ste prehrali svoj boj. Bohužial.

Prvá dôležitá vec je VERIŤ SI. Áno, otrepané počujeme a čítame to všade. Ale naozaj si veríte a vážite si  samého  seba ? ASI NIE pokiaľ chodíte do práce, ktoré Vás deptá, spôsobuje Vám stres a nebaví Vás.

Áno, aj ja som na to tak bola. O mojej práci učiteľky si môžete prečítať v mojom prvom článku. Dopadla som tak, že som skončila s nespavosťou, nechutenstvom a antidepresívami (čo je už vďaka Bohu za mnou. A čo to spôsobilo ? Práca, tlak okolia a výčitky. 

Lenže som potom pochopila,že žijeme v 21. storočí, bývam v hlavnom meste. Je toľko pracovných odvetí, kde sa môžete angažovať. Tak prečo  sakra nerobíte, čo Vás baví a naplňa aspoň s časti. Napíšte mi jeden "rozumný" dôvod.  

Je jedno, že ste študovali  odbor, ktorý Vás nebaví, môžete isť študovať znova. Nemáte peniaze na školu? Čo tak vzdelávať sa  doma. Je  veľa šikovných úspešných samoukov. Ale  krátky rekvalifikačný kurz a pod. 

Máme veľa výhovoriek prečo nie a čo tak pýtať sa prečo áno ? Hovorí si: Možno raz? To raz už nemusí prísť. Je to kruté ale  je to tak.

Ľudia začnime si konečne vážiť samých seba, svoje schopnosti a svoj čas. Čas je to čo máme. Nenechajme si ho zobrať. Peace. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?