Keď raz budem učiteľkou

Autor: Elena Baxová | 6.5.2016 o 10:17 | Karma článku: 5,96 | Prečítané:  2292x

Ako sa rozplynul môj dlhoročný sen byť učiteľkou v MŠ, pretože  zákony a vzdelávacie programy robia teoretici.

Áno. Bol to môj dlhoročný sen,že budem učiteľka v škôlke. Teda neskôr v materskej škole pretože celé štúdium nás opravovali, že pojem škôlka nie je odborný xi-xi. 

Tak začalo to výberom strednej školy. Keď som spomenula internát naši skoro skolabovali ale dlhodobou tvrdohlavosťou a hladovkou :) pochopili silu môjho rozhodnutia. A tak som nastúpila na PASA Turčianske Teplice. Najlepšie roky života (zatiaľ). Nasledovalo rozhodnutie  isť  po maturite učiť do MŠ, čo môžem aj bez VŠ alebo ešte študovať. Rozhodla som sa študovať. Nasledovali tri roky na VŠ a úspešne štátnice. 

Húra môžem isť učiť. Lenže to moje hurá mi dlho nevydržalo. Vedela som, že práca v MŠ  nie je len o  hraní s deťmi, taká naivná som nebola ale to čo ma čakalo ma nemilo prekvapilo. 

Prípravy samozrejme každý kto je z "brandže" vie o čom píšem. Samozrejme adaptačná prax a povinné prípravy. Lenže písať 4-5 príprav každý deň o rozsahu 1-2 A4 a ešte k tomu chystať pomôcky pre deti, nie je sranda. No tak som sa do toho pustila. Nemala by som s tým problém, keby to malo zmysel a účinok. Lenže 80 percent  veci na papieri mi bolo zbytočných. Formality, ktoré mi neboli potrebné ale  uberali mi skoro  všetok voľný čas. Teraz nechcem povedať, že  nie je potrebné pripraviť si, čo budete s deťmi robiť, pretože každý kto má skúsenosti s deťmi vie, že ich 20 tich  nemôžete nechať robiť, čo sa im zachce  lebo do večera Vám "zburajú škôlku". Práca s deťmi je  však aj o improvizácii. Darmo budete plánovať ako  budete vonku zbierať listy na nástenku ked ono prší. Hlavne,ž ste tu prípravu písali  polhodiny. Lebo veď treba rozpísať motiváciu, rozhovor, vyhodnotenie atď. A to sme ešte neprišli k neplateným načasom počas, ktorých chystáte, organizujete  besiedky, karnevaly, vyrábate nástenku a podobné veci. Hlavne,že učiteľkám je dobre veď majú pracovnú dobu 6 hodín a prázdniny. HAHA. Kto vie o čom to je pochopí, kto nie neriešim. 

A tak sa rozplynul môj sen o učiteľstve. Na teraz. Môžno raz budem ochotná robiť za tú užasnú mzdu a  obetovať všetok voľný čas. 

A na záver chcem vzdať hold  všetkým kreatívnym učiteľkam v MŠ, ktoré sa  snažia  vychovávať naše deti. Lebo deti sú Budúcnosť. ĎAKUJEM.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?